Legowisko dla kota. Jak zrobić?

Zadaj pytanieKategoria: KotLegowisko dla kota. Jak zrobić?
Zosia zapytał 11 miesięcy temu

Chciałabym mieć fajne legowisko dla kota. Jak zrobić je samodzielnie, żeby było trwałe i przede wszystkim tak, żeby zwierzak chciał z niego korzystać?

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Większość opiekunów kotów dobrze wie, że niezależnie od tego jak bardzo przyłożymy się do wyboru legowiska, zwierzak i tak będzie wolał spać w kartonie, do którego zostało ono zapakowane. Oczywiście ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, natomiast bardzo często winne jest nie samo posłanie, ale to gdzie je ułożyliśmy. 
Samodzielnie można wykonać świetne posłanie dla kota. Jak zrobić je tak, aby było chętnie wykorzystywane? Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce do jego ulokowania. Koty zdecydowanie chętniej korzystają z miejsc do spania, które ulokowane są wysoko. Dzięki temu mogą obserwować pomieszczenie i mieć oko na wszystko. Czują się także bezpieczniej, kiedy znajdują się wyżej niż na poziomie podłogi.
Warto więc zdecydować się na legowisko ulokowane na półce lub na najwyższej części regału. Zamiast podłogi wybieraj parapety, grzejniki, komody, czy nawet biurko. 
Najlepsze będą miękkie legowiska, dlatego decyduj się na naturalne materiały, które będą najzwyczajniej w świecie przyjemne w dotyku.