Jakie ryby ze skalarami?

Zadaj pytanieKategoria: RybyJakie ryby ze skalarami?
Krzysiek zapytał 4 miesiące temu

Jakie ryby ze skalarami będą dogadywały się najlepiej? Planuję obsadę mojego akwarium i skalary są dla mnie priorytetem, tylko nie wiem z kim je trzymać.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Na początku warto zaznaczyć, że skalary to pielęgnice sporych rozmiarów. Dodatkowo są to z natury ryby drapieżne, które uwielbiają polowanie. Nawet karmione regularnie suchym pokarmem zdecydowanie wykorzystają każdą okazję do (nomen omen) łowów. Trzymanie ich bardzo małymi rybkami może poskutkować tym, że skalary potraktują mniejszych towarzyszy jak naturalny pokarm. 
Tak więc – jakie ryby ze skalarami? Dobrze sprawdzi się para innych pielęgnic – jeżeli oczywiście masz na nie przestrzeń w akwarium. Najlepiej zdecydować się na rybki nieco mniejsze od skalarów, ale jednocześnie takie, które nie zmieszczą się im do pyszczka. Będą to na przykład zwinniki, neonki, czy, chociażby razbora klinowa. Spośród ryb dennych można wybrać kiryski, czy otoski. 
W jednym akwarium ze skalarami sprawdzą się także większe krewetki – filtrujące lub amano. Mniejsze odmiany (na przykład cherry) mogą zostać dość szybko zjedzone przez te ryby.