Jakich zapachów nie lubią koty?

Zadaj pytanieKategoria: KotJakich zapachów nie lubią koty?
Maria zapytał 4 miesiące temu

Jakich zapachów nie lubią koty? Chciałabym, żeby moje zwierzaki czuły się w domu dobrze i zastanawiam się jakich zapachów unikać.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Zmysł węchu u kotów jest niezwykle rozwinięty, dlatego bardzo często reagują one negatywnie na wiele zapachów, które człowiekowi sprawiają mnóstwo przyjemności. Spośród najpopularniejszych wymienić można:

  • lawendę
  • cytrusy
  • eukaliptus
  • mentol
  • cynamon

Oczywiście to jakich zapachów nie lubią koty, zależne jest od konkretnego osobnika. Istnieje wiele kotów, które chętnie podgryzają gałązki suszonej lawendy (która swoją drogą jest dla nich toksyczna) i nic sobie nie robią z tego, że w teorii powinny jej unikać. 
Możesz mieć pewność, że Twoje koty będą uciekać od wszelkich olejków eterycznych. Skoncentrowane mocne zapachy dla ich wyostrzonego węchu po prostu za dużo. Co ciekawe, niektóre koty są tak wrażliwe na zapachy, że nie podchodzą do ludzi korzystających z wyraźnych perfum.
Koty są genetycznie zaprogramowane do unikania zepsutego mięsa, które może być dla nich niebezpieczne, a nawet trujące. Zapach nieświeżego jedzenia z pewnością będzie dla nich odstręczający.