Jaki lek przeciwbólowy dla psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJaki lek przeciwbólowy dla psa?
Renata zapytał 5 miesięcy temu

Jaki lek przeciwbólowy dla psa będzie najlepszy? Zastanawiam się, czy w razie potrzeby będę mogła podać mu ibuprofen albo paracetamol.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

W żadnym wypadku tego nie rób! Niesteroidowe leki przeciwzapalne (czyli właśnie ibuprofen lub paracetamol) są dla psów nie tylko nieskuteczne, ale wręcz toksyczne. Już niewielka dawka stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia Twojego pupila. Może spowodować zatrucie, a nawet niewydolność nerek, które czasami prowadzą nawet do śmierci. 
Uśmierzanie bólu i zbijanie gorączki w weterynarii wymaga nieco innych leków niż dzieje się to w przypadku ludzi. Do leczenia stanów zapalnych i bólowych u psów najczęściej stosowana jest tolfedyna. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś podawać psu żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. 
Jeżeli podejrzewasz, że psa coś boli, koniecznie udaj się z nim na wizytę w lecznicy weterynaryjnej i nie zapominaj o tym, aby zapytać o wszystko, co Cię niepokoi. Warto także zgłębić technikę pierwszej pomocy dla zwierząt. Takie kursy pojawiają się coraz częściej, a podstawy wiedzy można zdobyć nawet w internecie.