Jaka karma dla kota będzie odpowiednia?

Zadaj pytanieKategoria: KotJaka karma dla kota będzie odpowiednia?
Weronika zapytał 1 rok temu

Jestem nową opiekunką i zastanawiam się jaka karma dla kota będzie najlepsza. W sklepach jest mnóstwo ofert i nie wiem czym powinnam się kierować.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Jaka karma dla kota jest odpowiednia? Mokra! Specjaliści od zoodietetyki już od dawna apelują o wyeliminowanie z diety mruczków karmy suchej, która jest wysoko przetworzona i ma bardzo niską wilgotność. O czym jeszcze warto pamiętać? 
Koty to obligatoryjni mięsożercy, dlatego ich dieta powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Właśnie dlatego już na wstępie wyeliminuj te, które mają w swoim składzie zboża oraz tak zwane produkty pochodzenia zwierzęcego/białko odzwierzęce. 
Węglowodany są zbędne w kociej diecie – tuczą, nie odżywiają a ich stałe spożycie prowadzi do wielu chorób. Jeżeli w składzie karmy nie jest wyszczególnione jakie konkretnie mięso zawiera (stosunek procentowy mięsa mięśniowego i podrobów), prawdopodobnie mamy do czynienia z hydrolatem białka. Ten z kolei generowany jest z odpadów – powiek, kopyt, gałek ocznych itp. Nie jest to wartościowy składnik odżywczy. 
Wybieraj więc karmę pełnomięsną, która jest suplementowana tauryną (powyżej 800 mg/kg). Takie karmy zazwyczaj mają konsystencję, która przypomina mielonkę z przeznaczonych dla ludzi konserw. Unikaj karm, które mają formę kawałków zatopionych w sosie.