Jak wyglądają robaki u psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak wyglądają robaki u psa?
Marcel zapytał 1 rok temu

Ostatnio w wymiocinach mojego psa znalazłem coś, co wygląda jak śladowe ilości krwi. Czy to mogą być robaki? Jak wyglądają robaki u psa?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Chociaż robaki, którymi zainfekowany może być nasz pies raczej nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ich obecność może powodować wiele charakterystycznych objawów – wymiociny z dodatkiem krwi są jednym z nich. Trudno odpowiedzieć w skrócie na pytanie jak wyglądają robaki u psa, gdyż ich rodzajów jest bardzo wiele.
Najczęściej pies narażony jest na atak pasożytów po zjedzeniu czegoś np. na spacerze. Mogą to być np. tasiemiec (spłaszczone, podzielone na segmenty ciało, z widoczną główką, dorastające nawet do 5 m), czy różne rodzaje obleńców (płaskie robaki o obłym kształcie). Warto mieć na uwadze, że rodzajów pasożytów u psa jest dużo i dają one mnóstwo różnych objawów, a samodzielne próby określenia, które z nich zainfekowały organizm naszego pupila oraz próby ich wyleczenia są niemożliwe i mogą skończyć się dla czworonoga tragicznie. Dlatego tak ważne są regularne wizyty u weterynarza, połączone z badaniem kału.
Zachęcamy do zapoznania się z innymi aspektami tematu odrobaczenia psów: https://zwierzaki.pl/odrobaczanie-psa.