Jak wygląda pchła kocia?

Zadaj pytanieKategoria: KotJak wygląda pchła kocia?
Piotr zapytał 11 miesięcy temu

Jak wygląda pchła kocia? Znalazłem na moim kocie jakiegoś robaka i nie jestem pewien, czy to może być właśnie to…

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Pytasz, jak wygląda pchła kocia, dlatego na początku warto zaznaczyć, że pchły, które pasożytują na kotach to dokładnie te same robaki, które może spotkać na psach, czy innych zwierzętach. Ich rozpoznanie nie jest szczególnie trudne. 
Pchłę widać gołym okiem. Jej wielkość może wynosić nawet kilka milimetrów, a ciało jest charakterystycznie spłaszczone (dzięki czemu zgniecenie tego pasożyta może być prawdziwym wyzwaniem). Pchły są najlepiej widoczne na jasnej sierści, ponieważ ich kolor jest ciemny – od jasnobrązowego po niemal czarny. Charakterystyczną cechą tych pasożytów są także odchody, które przypominają nieco czarny łupież i również są doskonale widoczne na jasnej sierści. 
Co ciekawe, jeżeli pasożytów jest relatywnie mało, mogą rzadko pojawiać się na wyższych warstwach sierści. Szukaj ich bliżej skóry, najlepiej w okolicach uszu i pach. Pamiętaj o tym, że pchły gryzą także ludzi, a im jest ich więcej, tym trudniej jest się ich pozbyć, dlatego działaj jak najszybciej. Więcej informacji o pchłach u kota znajdziesz tutaj: https://zwierzaki.pl/pchly-u-kota.