Jak pozbyć się pcheł z domu?

Zadaj pytanieKategoria: PoradyJak pozbyć się pcheł z domu?
Basia zapytał 4 miesiące temu

Jak pozbyć się pcheł z domu? W sierści mojego psa już nie ma ich dużo, ale co jakiś czas wracają. Już nie wiem co robić.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się pcheł z sierści psa. Mało osób jednak wie, że to nie wszystko. Pchły faktycznie rozmnażają się na naszych zwierzakach, a do składania jaj potrzebna jest im ich krew. W przeciwieństwie do wielu innych pasożytów – na przykład do wszy – pchły nie mają możliwości przyklejania swoich jaj do nasady włosa. Złożone spadają ze zwierzaka i rozsypują się w wielu miejscach w domu.
Wyklute larwy pcheł grupują się w ciemnych miejscach. Po przepoczwarzeniu się w dorosłe osobniki poszukują żywicieli. Stąd ich ciągła obecność w domu, nawet po kuracji odrobaczającej zwierzaka. 
Jak pozbyć się pcheł z domu? Konieczne będzie bardzo dokładne sprzątanie. Trzeba dokładnie odkurzyć całe mieszkanie, ze szczególnym uwzględnieniem strategicznych miejsc, czyli tych chłodnych i zacienionych. Podczas odkurzania nie pomijaj sof, dywanów i foteli. Jeżeli masz dostęp do myjki parowej lub mopa parowego, Twoje zadanie będzie zdecydowanie ułatwione. Wysoka temperatura zabija pchły we wszystkich fazach rozwoju.
W sklepach dostępne są także elektryczne pułapki na pchły. Ich skuteczność nie jest być może zbyt zachwycająca, jednak przewyższa większość domowych sposobów, takich jak stawianie w kątach miski z wodą i mydłem. 
Więcej o pchłach u kota przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/pchly-u-kota.