Jak oswoić psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak oswoić psa?
Paweł zapytał 4 miesiące temu

Jak oswoić psa z nowym miejscem? Chcemy adoptować psa ze schroniska, dlatego planuję jak najlepiej się do tego przygotować.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Adopcja psa ze schroniska to wielki dzień nie tylko dla Was, ale także dla niego! Mimo wszystko czworonożny adopciak nie ma świadomości tego, że jego życie właśnie zmienia się na lepsze. W momencie przybycia do nowego domu czuje głównie stres związany ze zmianą środowiska. Na szczęście jest kilka sposobów na to jak oswoić psa z nowym domem. 
Przede wszystkim w pierwszych dniach po adopcji nie zmuszaj psa do interakcji i zabawy z domownikami. Zapewnij mu spokój, ciszę i swobodę w eksplorowaniu nowego miejsca. Kiedy zwierzak zdecyduje się na kontakt z Tobą lub innym domownikiem nagradzaj go przysmakiem. 
W nowym domu pies przede wszystkim potrzebuje spokoju, a Ty musisz wykazać się cierpliwością. Ogranicz sytuacje stresogenne. W pierwszym okrasie po adopcji nie zapraszaj do domu gości, nie organizuj kąpieli (nawet jeżeli pies po schronisku nie pachnie najlepiej) i nie urządzaj spacerów do miejsc, w których jest tłoczno i głośno. Pamiętaj także o misce z wodą, do której piesek powinien mieć stały dostęp.