Jak oswoić dzikiego kota?

PytanieKategoria: KotJak oswoić dzikiego kota?
Ewa zapytał 6 miesięcy temu

Od jakiegoś czasu dokarmiamy bezdomnego kota i chcielibyśmy zabrać go do domu. Czy będzie w nim szczęśliwy? Jak oswoić dzikiego kota?

Bilety do atrakcji turystycznych
1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Przygarnięcie do domu kota, który przez dużą część życia był wolnożyjący może być dobrym pomysłem. Na początku musicie jednak uświadomić sobie, że oswajanie go będzie procesem, którego czas jest trudny do ocenienia i bardzo indywidualny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kot nigdy nie przemieni się w chętnego do pieszczot mruczka. Możliwe, że zawsze będzie trochę zdystansowany.
Przede wszystkim dajcie kotu dużo przestrzeni i okażcie mu cierpliwość. Ważna jest regularność posiłków, które można urozmaicać smaczkami. Wiele osób popełnia błąd ograniczając kotu miejsce umożliwiające ukrycie się przed światem. Tymczasem im więcej spokojnych i zacisznych miejsc, tym lepiej.
Nie ma jednej recepty na to jak oswoić dzikiego kota. Zawsze jednak warto być cierpliwym i nie przekraczać granic stawianych przez zwierzę. Nie bierzcie kota siłą na ręce, nie głaszczcie, jeżeli nie ma na to ochoty. Spokój, łagodność i dobre jedzenie mogą sprawić, że w komfortowym dla niego momencie sam wykaże inicjatywę do kontaktu fizycznego.

Bilety do atrakcji turystycznych