Jak ostrzyc yorka?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak ostrzyc yorka?
Natalia zapytał 5 miesięcy temu

Jak ostrzyc yorka? Mam pieska tej rasy dopiero od niedawna i zastanawiam się jaką fryzurę wybrać, żeby było mu najwygodniej. No i żeby wyglądał super 🙂

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Włosy yorków rosną przez całe życie, dlatego pieski tej rasy są fantastycznymi modelami dla wielu fantazyjnych psich fryzur. W istocie wiele zależy od tego, czy chcecie jeździć na wystawy. Jeżeli tak, włosy zwierzaka powinny być długie i sięgać aż do ziemi, tak, aby psiak, idąc, sprawiał wrażenie, jakby płynął po parkiecie. Jednocześnie włosy nie mogą przeszkadzać w chodzeniu. Potrzebne jest także odpowiednie upięcie. 
A jak ostrzyc yorka, jeżeli to zwierzak niewystawowy? W tym momencie ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Najwygodniejsza, szczególnie latem, jest tak zwana fryzura higieniczna, czyli bardzo krótkie cięcie maszynką, szczególnie na tułowiu. 
Jeżeli jesteś bardziej kreatywna i masz więcej cierpliwości, możesz poeksperymentować z większą ilością słodkich lub praktycznych fryzur. Pamiętaj jednak, że podstawą jest dobra pielęgnacja i utrzymania włosów oraz skóry pieska w dobrym stanie. Jeśli dopiero zaczynasz tę przygodę, zgłoś się do groomera, który pokaże Ci podstawy zabiegów pielęgnacyjnych i pomoże wybrać odpowiednią fryzurę. Z czasem będziesz mogła zająć się tym sama.