Jak odrobaczyć psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak odrobaczyć psa?
Dawid zapytał 5 miesięcy temu

Jak odrobaczyć psa? Do naszego domu trafił nasz pierwszy psiak i chcemy zabrać go na szczepienie, ale przeczytałem, że pierwsze powinno być odrobaczanie.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

To prawda, przed każdym szczepieniem konieczne jest odrobaczenie, ponieważ obecność pasożytów może obniżyć działanie szczepionki. To zresztą niejedyny powód – robaczyca jest bardzo niebezpieczna nie tylko dla szczeniaków, ale także dla starszych zwierząt. 
Istnieje kilka sposobów na to, jak odrobaczyć psa. Przede wszystkim w tym celu najlepiej udać się do lekarza weterynarii, który dobierze odpowiedni środek do wieku i wagi zwierzaka. 
Najpopularniejszym sposobem na odrobaczenie dorosłego psa jest tabletka. Szczeniakom natomiast najczęściej podaje się preparaty w formie płynnej, które są skuteczne, ale jednocześnie działają łagodniej i nie obciążają organizmu. 
Pamiętaj, że odrobaczenie psa nie powinno ograniczać się wyłącznie do okresu przed szczepieniami. Powinieneś robić to przynajmniej raz na pół roku, jednak psy, które dużo czasu spędzają na dworze, są żywione dietą BARF, czy często mają kontakt z innymi zwierzakami, powinny być odrobaczane nawet co miesiąc!
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o odrobaczaniu psów, zajrzyj do tego artykułu: https://zwierzaki.pl/odrobaczanie-psa#czym-odrobaczyc-psa.