Jak obciąć maltańczyka?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak obciąć maltańczyka?
Kasia zapytał 5 miesięcy temu

Jak obciąć maltańczyka? Mam tego pieska od niedawna i chciałabym zafundować mu jakąś fajną fryzurę, ale nie wiem, od czego zacząć.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Jest co najmniej kilka sposobów na to jak obciąć maltańczyka, dlatego masz z czego wybierać. 🙂 Oczywiście wiele zależy od tego, czy jeździsz ze swoim psiakiem na wystawy. Wówczas najlepiej skonsultować się z groomerem, który dokładnie wyjaśni, w jaki sposób dbać o sierść i jak ją czesać. Co ciekawe, wystawowe maltany dużą część życia spędzają w papilotach, co pozwala na utrzymanie ich sierści w dobrej formie i pełnej bieli. 
Co do fryzur na co dzień to możliwości są praktycznie nieograniczone. Jeżeli zależy Ci na praktycznej i wygodnej, możesz po prostu obciąć psiaka na krótko, pozostawiając dłuższą sierść na głowie i nogach. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się tak zwana fryzura koreańska, która polega pozostawieniu długich włosów na ogonie, łapach i uszach. Dzięki temu psiak wygląda, jakby miał dwa kucyki. 
W ostatnim czasie popularne jest także farbowanie maltańczyków za pomocą farb ziołowych, które nie szkodzą psom. Mimo wszystko jest to działanie kontrowersyjne, którego raczej nie zalecamy. 
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji maltańczyka i specyfiki jego sierści, zajrzyj pod ten link: https://zwierzaki.pl/maltanczyk