Jak nazwać kotkę?

Zadaj pytanieKategoria: PoradyJak nazwać kotkę?
Marysia zapytał 5 miesięcy temu

Jak nazwać kotkę? Dopiero od niedawna jestem opiekunką małej czarnej koteczki i nie jestem pewna, jak mam się do niej zwracać.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

W przeciwieństwie do psów, koty nie muszą koniecznie nosić krótkich i dźwięcznych imion. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przywiązują się one raczej do brzmienia imienia oraz sposobu, w jaki je wypowiadamy. Z powodzeniem więc możesz nadać kotce nawet najbardziej wymyślne i długie imię. Jeżeli będziesz konsekwentnie się do niego stosować, po jakimś czasie Twoja kotka na pewno zacznie na nie reagować. 
Co do samego imienia, to możesz wybrać praktycznie każde, ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być nawiązanie do Twojej ulubionej książki z dzieciństwa, serialu, który lubisz oglądać, czy nawet do mitologii, która zrobiła na Tobie największe wrażenie w szkole. Ważne, aby imię było dla Ciebie przyjemne, łatwe do wymówienia i oczywiście, żeby dobrze Ci się kojarzyło. 
Jeżeli potrzebujesz inspiracji, zajrzyj tutaj: https://zwierzaki.pl/imiona-dla-kota. Pod tym adresem znajdziesz mnóstwo propozycji imion dla kotek.