Jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze?
Marcin zapytał 1 rok temu

Do mojego domu niedługo trafi pies, dlatego chciałbym wiedzieć jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Trening czystości to bardzo duże wyzwanie dla każdego nowego właściciela psa, ale postaraj się zachować spokój i cierpliwość. Każdy szczeniak uczy się w swoim tempie, a twoją rolą jest okazanie odpowiedniego wsparcia.
Szczeniaki najczęściej załatwiają się tuż po przebudzeniu, zaraz po zabawie oraz około dwudziestu minut po jedzeniu. Pies raczej nie zasygnalizuje tego w żaden sposób, dlatego warto go dobrze obserwować. Po jakimś czasie będziesz już wiedział, kiedy szykuje się niespodzianka.
Na początku warto zainwestować w podkłady higieniczne lub specjalną chłonną matę. Buduj pozytywne skojarzenia za każdym razem, kiedy pies się na nią załatwi. Postaraj się także jak najczęściej zabierać malucha na spacery. Wychodźcie w miarę możliwości kilkanaście minut po posiłku oraz po drzemce.
Bądź cierpliwy, nie zniechęcaj się i nie krzycz na psiaka, kiedy załatwi się w domu. To spowoduje tylko stres, a na pewno nie rozwiąże problemu. Więcej na temat treningu czystości przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/jak-oduczyc-psa-sikania-w-domu.