Jak nauczyć szczeniaka sikać na matę?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak nauczyć szczeniaka sikać na matę?
Iga zapytał 1 rok temu

Jesteśmy w trakcie treningu czystości, ale muszę przyznać, że różnie nam to wychodzi. Zastanawiam się jak nauczyć szczeniaka sikać na matę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Nie zrażaj się i bądź cierpliwa! Każdy psiak uczy się w swoim tempie a wpadki zdarzają się każdemu. Przepis na to jak nauczyć szczeniaka sikać na matę wcale nie jest trudny.
Małe psy potrafią załatwić się na podłogę bez żadnego sygnału ostrzegawczego. Jednak w większości przypadków można spokojnie zauważyć, kiedy maluch szykuje się do załatwienia swoich spraw. Najczęściej dzieje się to około dwudziestu minut po jedzeniu a także tuż po wstaniu. Staraj się obserwować szczeniaka i kiedy masz podejrzenia, że chce mu się siku jak najszybciej przenieś go na matę.
Ważne jest budowanie pozytywnych skojarzeń. Za każdym razem, kiedy maluch z sukcesem załatwi się w odpowiednie miejsce nagradzaj go smaczkami oraz jak najbardziej entuzjastyczna.
Oczywiście bardzo ważna jest równoległa nauka czystości na spacerach, natomiast mata będzie bardzo dobrym pierwszym krokiem w treningu!