Jak nauczyć psa sztuczek?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak nauczyć psa sztuczek?
Emil zapytał 1 rok temu

Jak nauczyć psa sztuczek? Widziałem w internecie kilka filmików, na którym psy robią naprawdę wspaniałe rzeczy!

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Psy są zdolne i faktycznie mogą robić wiele świetnych sztuczek. Szczególnie wtedy, kiedy współpracują z człowiekiem, z którym mają bardzo silną więź. Nie będziemy tutaj oczywiście omawiać tego jak wyćwiczyć wszystkie komendy po kolei, jednak istnieje kilka uniwersalnych porad jak nauczyć psa sztuczek.
Przede wszystkim przed nauką sztuczek należy odbyć z psem szkolenie z podstawowego posłuszeństwa. Mowa tu o przywołaniu, chodzeniu na smyczy, czy zostawianiu w miejscu. Efektowna współpraca będzie przebiegała tylko między człowiekiem, który faktycznie rozumie swojego psa i umie się z nim komunikować.
Pamiętaj, żeby zawsze zaczynać od prostszych sztuczek i dopiero z czasem przechodzić do tych bardziej skomplikowanych. Pies to nie zabawka, która działa na określone polecenie. Aby coś zrobił, trzeba najpierw go tego nauczyć, jasno komunikując, o co Ci chodzi.
Na koniec dobrze jest mieć świadomość, że psy mają różne możliwości i różne tempo nauki. Nigdy nie krzycz na zwierzaka i nie karz go za to, że nie wykonuje poleceń wystarczająco dobrze.
Więcej na temat szkolenia psów przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/szkolenie-psow.