Jak można nazwać psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak można nazwać psa?
Wika zapytał 1 rok temu

Potrzebuję inspiracji dla imienia dla mojej suczki. Jak można nazwać psa tak, żeby reagował na imię i jednocześnie nie popaść w jakiś banał np. Pusia?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Popyt na oryginalne imiona dla czworonogów nie maleje, co wiąże się z bardzo częstymi pytaniami o to, jak można nazwać psa. Wielu opiekunów, nie chcąc powielać grona piesków o imionach uznawanych za pospolite, zwraca się w kierunku poszukiwania inspiracji w literaturze, historii, popkulturze, a nawet nauce. Wybór jest niemal nieograniczony i zależy niemal wyłącznie od indywidualnych preferencji opiekuna.
Warto przy tym pamiętać o zasadzie, która każe nadawać psom raczej krótkie i dźwięczne imiona, najlepiej nieprzekraczające dwóch sylab. Wybór takowego imienia pozwoli przede wszystkim na łatwiejsze zapamiętanie go przez psa, a nam na szybkie odwołanie naszego czworonoga np. na spacerze.
Zapraszamy do naszego artykułu o imionach dla psów, w którym znajduje się także lista przykładowych, oryginalnych psich imion: https://zwierzaki.pl/imiona-dla-psa.