Jak długo żyją yorki?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak długo żyją yorki?
Milena zapytał 4 miesiące temu

Jak długo żyją yorki? Zastanawiam się nad kupnem tego psa i nie jestem pewna czego się spodziewać, ponieważ informacje w internecie czasami sprzeczne.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Yorki to z reguły zdrowe i długowieczne zwierzęta. Tak jak większość małych psów, są w stanie w dobrym zdrowiu doczekać nawet piętnastych urodzin. Pamiętaj jednak, że to tylko uśredniona cyfra, a rzeczywista długość życia zwierzęcia zależy od wielu kryteriów. 
Duży wpływ na nią ma oczywiście dobrostan zwierzęcia, w tym przede wszystkim profilaktyka weterynaryjna oraz dobre żywienie. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniej hodowli. Niestety, yorki to popularna rasa, która narażona jest na nadużycia ze strony pseudohodowców i osób, które chcą zaoszczędzić, a jednocześnie mieć w domu modną rasę. To wszystko doprowadziło do namnażania się wad genetycznych, a co za tym idzie to obniżenia średniego wieku psów. 
Odpowiedź na pytanie jak długo żyją yorki, nie jest więc jednoznaczna. Jeżeli jednak zdecydujesz się na psa z dobrej hodowli FCI i nie zaniedbasz jego żywienia i leczenia, prawdopodobnie będziesz cieszyła się towarzystwem przyjaciela przez kilkanaście lat.