Jak dać kotu tabletkę?

Zadaj pytanieKategoria: KotJak dać kotu tabletkę?
Daria zapytał 4 miesiące temu

Jak dać kotu tabletkę? Po raz pierwszy będę musiała zrobić to sama i boję się, że stracę rękę…

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Nie jesteś jedyną osobą, która zastanawia się jak dać kotu tabletkę. Te zwierzęta słyną z bardzo silnych i kreatywnych odruchów obronnych. Istnieją trzy najpopularniejsze metody, a wybór najlepszej powinien być uzależniony od konkretnych okoliczności. 
Tabletkę można pokruszyć i dodać do jedzenia. W takim wypadku nie mamy jednak pewności, że zwierzak zje wszystko. Rozdrobnione fragmenty leku mogą zostać w resztkach jedzenia. W ostateczności można jednak się na nią zdecydować. 
Najbardziej skuteczne jest podanie zwierzakowi tabletki w całości prosto do pyska. Oczywiście w przypadku kotów jest to dosyć trudne zadanie, ponieważ szansa na to, że zwierzak będzie walczył, jest dosyć wysoka. Istnieje jednak pewien sprawdzony sposób. 
Spróbuj umieścić kota między swoimi kolanami, unieruchamiając go. Tabletkę wsuń do pyszczka i przytrzymaj go w taki sposób, aby zwierzak nie mógł wypluć leku. Następnie pomasuj jego gardło, żeby wywołać odruch połykania. Taka metoda niedoświadczonej osobie może wydawać się skomplikowana, jednak warto jej spróbować, ponieważ jest naprawdę skuteczna. 
Jeżeli jednak się boisz, a jednocześnie nie jesteś przekonana do dodawania leków do jedzenia, możesz jeszcze spróbować strzykawki. Rozpuszczamy tabletkę w niewielkiej ilości wody i podajemy prosto do pyszczka. Pamiętaj tylko, aby strzykawkę podawać z boku pyszczka tuż za kłem – w ten sposób zmniejszysz ryzyko zachłyśnięcia się.