Jak bawić się z psem?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak bawić się z psem?
Natalia zapytał 4 miesiące temu

Jak bawić się z psem? Czytałam, że zabawa jest bardzo istotna w jego rozwoju i staram się rozwijać w tym względzie. Ciężko jednak wyjść poza aportowanie.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Istnieje mnóstwo sposobów na to, jak bawić się z psem. Warto próbować bardzo różnych zabaw i obserwować, które z nich najbardziej odpowiadają czworonogom. Niektóre zabawy można bardzo łatwo dostosować do potrzeb danej rasy. Aportery – na przykład retrievery i psy w typie tych ras najlepiej bawią się, przynosząc piłki. Z kolei psy ras myśliwskich wprost kochają zabawy węchowe. 
Z najbardziej podstawowych zabawy – tych, od których warto zacząć – można spokojnie wymienić szarpanie. Na rynku zoologicznym znajduje się mnóstwo szarpaków. W prosty sposób można także zrobić je samodzielnie w domu. 
Bardzo praktyczną zabawką jest także kong. To wyprofilowany i pusty w środku gadżet wykonany z bardzo grubej gumy. Konga można wypełnić różnego rodzaju przysmakami – mokrą karmą lub surowym mięsem. Stopniowe wydobywanie pyszności z zabawki relaksuje i uspokaja zwierzaka.