Ile kosztuje szczepienie szczeniaka?

Zadaj pytanieKategoria: PiesIle kosztuje szczepienie szczeniaka?
Marek zapytał 4 miesiące temu

Ile kosztuje szczepienie szczeniaka? Pierwsza wizyta jeszcze przed nami, dlatego nie wiem, na jakie koszta powinienem się nastawić.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje szczepienie szczeniaka, ponieważ wiele zależy od lokalizacji gabinetu weterynaryjnego oraz – przede wszystkim – od rodzaju szczepionki. Najtańsze jest szczepienie na wściekliznę, za które trzeba zapłacić od 20 do 30 złotych. To szczepienie obowiązkowe, dlatego w wielu lokalnych samorządach organizowane są dopłaty dla osób, które nie mogą sobie pozwolić nawet na tak drobny wydatek. 
W przypadku szczeniaków zazwyczaj chodzi jednak o szczepionki wieloskładnikowe, które chronią zwierzaka przed chorobami wirusowymi, takimi jak nosówka, czy parwowiroza. Te są już zdecydowanie droższe i kosztują około 80 złotych. Za najdroższe uchodzą szczepionki specjalistyczne. Dla przykładu – za szczepienie na leptospirozę trzeba zapłacić nawet 100 złotych. 
Szczepienia to podstawowe zabiegi, jednak ich ceny mogą znacząco różnić się w zależności od lokalizacji. Prawdopodobnie więcej zapłacisz w dużym mieście. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie telefonu na recepcję. Koniecznie jednak upewnij się, że wymieniona kwota zawiera już w sobie cenę za wizyta i że nie jest ona liczona oddzielnie.