Drapak dla kota. Jak zrobić?

Zadaj pytanieKategoria: KotDrapak dla kota. Jak zrobić?
Krzysztof zapytał 11 miesięcy temu

Interesuje mnie dobry i mocny drapak dla kota. Jak zrobić go samemu? To w ogóle możliwe, czy jestem skazany na sklepy?

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Drapaki dla kota to bardzo szeroki segment rynku zoologicznego, dlatego w sklepach można znaleźć ich naprawdę dużo. Nie ma jednak przeszkód, żeby spróbować wykonać taki drapak samodzielnie. 
Bardzo ważne jest to, aby cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Drapak służy nie tylko do ostrzenia pazurów, ale także do przeciągania i zostawiania swoich śladów zapachowych. Kiedy kot będzie się na niego wspinał lub o niego opierał, drapak nie powinien przewracać się ani chwiać pod jego ciężarem. 
Wiesz już, jaki powinien być drapak dla kota. Jak go zrobić? Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości naturalne materiały. Najlepiej sprawdzi się drewno pochodzącego z zaufanego źródła. Jego ilość i kształt uzależnione są oczywiście od tego, jaki kształt i rozmiar będzie miało Twoje przyszłe dzieło. W wersji najbardziej podstawowej sprawdzi się wysoki i stabilny słup lub konar drewna, najlepiej w okrągłym kształcie. W ostateczności sprawdzi się także deska lub sklejka. 
Kolejnym ważnym elementem tworzenia drapaka dla kota jest sznur. Tutaj najlepiej postawić na sizalowy lub jutowy sznurek, który za kilka groszy można kupić w sklepach internetowych. Bazę drapaka trzeba nasmarować mocnym, ale nietoksycznym dla zwierząt klejem, a następnie ściśle owinąć sznurem. W celu zwiększenia trwałości jego końcówki dodatkowo zszywamy zszywaczem.