Dlaczego kot miauczy?

PytanieKategoria: KotDlaczego kot miauczy?
Aleksandra zapytał 6 miesięcy temu

Dlaczego kot miauczy? Moja kotka czasami siada na środku pokoju i krzyczy bez wyraźnego powodu. Bardzo mnie to zastanawia.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Koty są niezwykle wokalnymi zwierzętami! Są w stanie wydać z siebie około stu różnych dźwięków (dla porównaniu w przypadku psów jest ich jedynie około dziesięciu). Miauczenie uchodzi za sposób komunikacji, który zarezerwowany jest wyłącznie dla ludzi.
Małe kotki miauczą przede wszystkim w komunikacji ze swoją matką – najczęściej wtedy, kiedy domagają się od niej jedzenia. Jest to więc dźwięk, który służy przede wszystkim zwracaniu na siebie uwagi. Odpowiedź na pytanie dlaczego kot miauczy wydaje się więc dosyć prosta – większość kotów przenosi to zachowanie na ludzi. Nie da się ukryć, że miauczenie rzeczywiście skutecznie zwraca naszą uwagę.
Ciężko wyrokować, o co dokładnie chodzi Twojej kotce. Niektóre koty są bardziej wokalne od innych. Podczas gdy jeden kot miauczy wyłącznie, kiedy jest głodny, inny będzie głośno anonsował swoje przyjście do każdego pokoju i skarżył się na wszystko, co go denerwuje. Jeżeli jednak miauczenie pojawiło się nagle i jest bardzo nasilone, może świadczyć o bólu lub dyskomforcie zwierzaka.