Czy koty mogą pić mleko?

PytanieKategoria: KotCzy koty mogą pić mleko?
Adrian zapytał 6 miesięcy temu

Mój kot uwielbia mleko, jednak ostatnio ktoś w internecie zwrócił mi uwagę, że nie powinienem mu go podawać. Czy koty mogą pić mleko?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Koty uwielbiają mleko. My z kolei mamy w pamięci niezliczone obrazki animowanych kotków, pijących je ze spodeczka. Nic dziwnego, że takie Niestety, w rzeczywistości nie wnosi ono niczego dobrego do organizmu naszych pupili, a wręcz może poważnie im zaszkodzić.
Większość kotów nie toleruje laktozy, jednak wbrew pozorom to nie ona jest głównym problemem. Nawet mleko bez laktozy posiada bowiem specyficzne białko – kazeinę, która jest ciężkostrawna i może poważnie upośledzić wchłanianie się składników odżywczych z pożywienia do organizmu.
Tak więc, czy koty mogą pić mleko? Jeżeli zwierzak nie ma po nim problemów gastrycznych i dostaje je jedynie raz na jakiś czas teoretycznie nie ma przeszkód. Zastanów się jednak, czy faktycznie podawanie go ma sens. W niczym nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić, szczególnie w dłuższej perspektywie.
Na końcu warto zaznaczyć, że podawanie mleka nie jest sposobem na nawodnienie zdrowego kota. Do tego całkowicie wystarczy woda i mokra karma.