Właściciel pewnego owczarka belgijskiego miał okazję doświadczyć spotkania jego czworonoga z… wilkiem. Tego, jak zachowały się oba zwierzęta, nikt się nie mógł spodziewać.

Mężczyzna wybrał się do lasu ze swoim psem. Tam obaj trafili na wilka. Można się tylko domyślać, jak bardzo przestraszony musiał być właściciel owczarka. Film z tego niezwykłego w skutkach spaceru trafił do sieci.

Jak wszyscy wiemy, zarówno pies jak i wilk są do siebie niezwykle podobne. Wielokrotnie jednak w trakcie spotkania obu zwierząt dochodziło do krwawej walki. Tym razem jednak zachowanie obu zwierząt było zaskakujące.

Zwierzęta zaczęły się… bawić!

Gdy wspomniany pies natrafił w lesie na wilka, zachowywał się, jakby spotkał dawno niewidzianego, psiego przyjaciela. Oba zwierzęta zaczęły się ze sobą bawić, turlając się po ziemi i podgryzając.

Co zaskakujące, Spotkanie to wyglądało jak zwyczajna zabawa dwóch znajomych psów. W pewnej chwili można odnieść wrażenie, że to pies rasy husky bawi się z owczarkiem. Tymczasem był to z całą pewnością najprawdziwszy wilk.

Nagranie robi istną furorę w sieci. Jak widzimy, zwierzęta w ogóle nie miały zamiaru robić sobie krzywdy i wszystko skończyło się na zabawie.

Idziesz do lasu z psem? Uważaj na wilki

Nie należy tego jednak traktować jako zwyczajnego zachowania psa po spotkaniu z wilkiem. Bardzo prawdopodobne było, że oba zwierzęta rzucą się sobie do gardeł. Jak wyglądało to spotkanie można zobaczyć na poniższym wideo:

Zobacz też:
Międzynarodowy Dzień Psa 2021. Dzisiaj święto najlepszego przyjaciela człowieka