Oceanarium Walencja działa od 2003 roku. Miejsce przykuwa uwagę nie tylko fantastycznymi rozrywkami, lecz także niezwykłą architekturą projektu Felixa Candeli. Woda morska w akwarium jest filtrowana i pompowana bezpośrednio z Zatoki Walenckiej. Na wypadek jakiegokolwiek zanieczyszczenia wód zatoki, oceanarium Walencji ma możliwość „wyprodukowania” jej idealnej kopii dla swoich zwierząt. Sprawdź, jakie morskie zwierzęta można tam zobaczyć i dowiedz się, jak dotrzeć na miejsce oraz ile kosztują bilety.

Oceanarium Walencja – pokaz delfinów

Jedną z największych atrakcji oceanarium w Walencji jest pływanie z delfinami, fokami i lwami morskimi. Przestrzeń jest naprawdę imponująca i podzielona na strefy. Każda z nich oznaczona jest odrębnym kolorem i reprezentuje inny ekosystem.

Największy zbiornik w oceanarium Walencji zawiera ponad siedem milionów litrów wody. Na terenie ośrodka można podziwiać:

  • ryby i wodne ssaki z terenów Morza Śródziemnego, Czerwonego czy Antarktydy;
  • ptaki, takie jak pingwiny czy flamingi. 

Wszystko, co dzieje się pod wodą, można obserwować, spacerując przez system tuneli. 

Oceanarium Walencja – bilety

kup bilety

Bilety do oceanarium Walencja można kupić zarówno w kasach na miejscu, jak i za pośrednictwem internetu. Kupowanie biletów online wiąże się zazwyczaj z nieco niższymi kosztami, a jednocześnie pozwala uniknąć długiej kolejki do wejścia, która w walenckim oceanarium jest niestety codziennością. 

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Oceanarium w Walencji.

Oceanarium Walencja – dodatkowe atrakcje

W oceanarium Walencji masz możliwość skorzystać nie tylko ze standardowego zwiedzania. Park oferuje także wycieczki nocne, podczas których turyści mogą obserwować przepięknie oświetlone akwaria. Dodatkowo, dostępne są atrakcje dla osób o mocniejszych nerwach – nurkowanie z rekinami czy lwami morskimi. Na miejscu wyświetlane są również firmy 4D, których seanse cieszą się niezwykłą popularnością wśród turystów w różnym wieku. 

Hiszpania oceanarium Walencja – przydatne informacje

Oceanarium Walencja – adres
Carrer d’Eduardo Primo Yúfera, 1B, 46013 València
Oceanarium Walencja – cennik
23€ – 31€ – kup bilety
Oceanarium Walencja – godziny otwarcia
10.00 – 18.00
Oceanarium Walencja – dojazd
Do oceanarium w Walencji można dojechać własnym samochodem, taksówką lub granatową linią metra. 
Oceanarium Walencja Hiszpania – strona www
https://www.oceanografic.org/en/

Oceanarium Walencja – wideo

Fot. Javier Yaya Tur (CAC, S. A.) via Wikipedia, CC BY 2.0

Zobacz też:
Oceanarium Lizbona – bogactwo wodnego świata