Oceanarium w Barcelonie działa nieprzerwanie od 1995 roku. Doskonała lokalizacja to tylko jeden z plusów tego fantastycznego miejsca. Jest tam aż pięć milionów litrów wody, gdzie żyją setki gatunków podwodnych stworzeń. Atrakcje oceanarium Barcelony czekają na ciebie pięć dni w tygodniu. Ile kosztują bilety? Jak dotrzeć na miejsce? Jakie zwierzęta zobaczysz? Odpowiadamy!

Oceanarium Barcelona – czy warto?

Ile czasu można spędzić w oceanarium Barcelona? Czas zwiedzania wynosi przynajmniej dwie godziny. Do obiektu można przyjść samemu lub za dodatkową opłatą wynająć wycieczkę z przewodnikiem. Zdecydowanie warto wpisać ten przystanek do swojego planu zwiedzania Barcelony, ponieważ miejsce oferuje mnóstwo fantastycznych rozrywek. 

Oceanarium w Barcelonie i największe atrakcje

W oceanarium Barcelona znajdziesz nie tylko odwzorowanie wodnego ekosystemu Morza Śródziemnego. Sporządzono tam także dokładną replikę tropikalnego wybrzeża Australii – możesz więc obejrzeć koralowce oraz gatunki morskich stworzeń niespotykanych w naszej części świata. 

W oceanarium Barcelony znajduje się tunel z ruchomą podłogą. Podczas zwiedzania możesz obserwować pływające nad twoją głową ryby i inne morskie stworzenia. W oceanarium w Barcelonie mieszkają między innymi rekiny, z którymi (za dodatkową opłatą) można spędzić trochę czasu w wodzie. 

Oceanarium Barcelona – bilety

kup bilety

Bilety do oceanarium w Barcelonie można kupić w kasach na miejscu lub zarezerwować online. Zakup przez internet często oznacza oszczędność, a dodatkowo pozwala na ominięcie dosyć długiej kolejki. Jeśli chcesz wybrać się z rodziną, bilety kupisz ze zniżkami dla dzieci. 

Aby w pełni odkryć wszystkie atrakcje oceanarium Barcelony, warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka godzin, a najlepiej cały dzień. 

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Oceanarium w Barcelonie.

Zobacz też:
Zoo Rotterdam – malowniczy ogród zoologiczny i oceanarium

Hiszpania Barcelona Oceanarium – praktyczne informacje

L’Aquarium Barcelona – adres
del Port Vell, Moll d’Espanya, s/n, 08039 Barcelona
Oceanarium Barcelona – godziny otwarcia
10:00 – 19:00 – poniedziałek, wtorek, piątek10:00 – 20:00 – środa, czwartek, sobota, niedziela
Oceanarium Barcelona – ceny
8 – 21 Euro – kup bilety
Oceanarium Barcelona – jak dojechać? 
Oceanarium Barcelona leży w doskonałej lokalizacji niedaleko Starego Miasta. Można dojechać tam żółtą linią metra do stacji Barceloneta lub zieloną linią do stacji Drassanes. 
Oceanarium Barcelona – strona www
https://www.aquariumbcn.com/en/

Barcelona Oceanarium – zdjęcia

oceanarium barcelona rekin
akwarium barcelona rekin
oceanarium barcelona koralowce
akwarium barcelona ryba
oceanarium barcelona ryba
oceanarium barcelona płaszczka
oceanarium barcelona krewetka
barcelona oceanarium
akwarium barcelona
oceanarium barcelona
barcelona oceanarium rekin

Barcelona Oceanarium – video

Fot. Paul Hermans via Wikipedia, CC BY-SA 3.0