Zbilansowana dla zdrowia karma – widocznie zdrowy pies

Po czym poznać, że twój pies jest zdrowy? Przede wszystkim po jego zachowaniu. Gdy rozpiera go energia, chce się bawić i uwielbia być w ciągłym ruchu, to znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem nie cierpi na żadne poważniejsze dolegliwości. Nie zwalnia cię to jednak z regularnych wizyt profilaktycznych u lekarza weterynarii. Kolejnymi widocznymi gołym okiem oznakami zdrowia są błyszczące oczy, lśniąca sierść i gładka skóra. Za wygląd odpowiada nie tylko genetyka czy właściwa pielęgnacja, taka jak kąpiele, czesanie i przycinanie. Podstawą pięknego wyglądu, a także witalności ulubieńca jest w dużej mierze odpowiednio dobrana, zbilansowana dieta.

Warto pamiętać, że niewielkie psy mają szczególne potrzeby żywieniowe, a ich układ pokarmowy często bywa bardzo wrażliwy. Przede wszystkim powinniśmy dostarczyć więcej niezbędnych składników odżywczych w dopasowanej do małych pyszczków mniejszej porcji. Może być to wyzwaniem, a brak odpowiedniej ilości składników odżywczych w porcji będzie widocznie odbijać się na zdrowiu małego psa, a także jakości wypróżnień. Dlatego też, w trosce o zdrowie małego przyjaciela, warto wybierać karmy bez dodatku sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. Jest to możliwe m.in. dzięki procesowi ekstruzji (gotowania pod ciśnieniem), w wyniku którego niszczone są potencjalne patogeny (np. bakterie), a niemal sterylna karma zamykana jest w szczelnym opakowaniu, zdatnym do wtórnego przetwarzania i przyjaznym dla środowiska.

Karma w zgodzie z naturą psa

Dzięki przeszło wiekowi badań nad potrzebami psów mamy odpowiednie wytyczne (w Europie zebrane przez FEDIAF), które pokazują nam, co powinniśmy dostarczyć psu, aby prawidłowo funkcjonował. W taki sposób dostarczamy wszystkie niezbędne składniki odżywcze, co pozwala mu funkcjonować w zgodzie ze swoją naturą i być aktywnym. Warto zwrócić uwagę na to, że karmy suche, jak Purina ONE® Mini, są koncentratami, więc podaje się ich 3x mniej i zajmują 3x mniej miejsca na półce, a także w transporcie. Karmy suche mają także kilkukrotnie mniejszy odcisk CO2 od karm mokrych, o czym warto pamiętać, wybierając sposób karmienia swojego ulubieńca.*

Kliknij!
Czy pies może jeść naleśniki przyrządzone w domu?

Warto wybierać takie pożywienie dla swoich ulubieńców, których produkcja mniej obciąża środowisko (większość fabryk Purina jest zero waste**), a opakowanie można powtórnie wykorzystać. Karmy Purina ONE® Mini mają dodatkowe oznakowanie wskazujące, że są one zaprojektowane w taki sposób, by nadawały się do recyklingu. Następny ruch należy do nas – musimy je tylko wyrzucić do odpowiedniego kosza.

A co kryją w sobie? Wysokiej jakości smakowity pokarm w formie chrupiących nuggetsów i miękkich granulek, idealnie dopasowanych do potrzeb żywieniowych małych psów, w poręcznym, wystarczającym na tydzień lub dwa opakowaniu. Każdy kawałek jest skrojony dokładnie na miarę niewielkiego psiego pyszczka. Karmy powstałe w trosce o zdrowie psów są skomponowane bez dodatku sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. Podając regularnie tego typu pożywienie swojemu psu, możesz mieć pewność, że nie zabraknie mu energii i witalności, a sierść nabierze blasku.

Widoczne zdrowie w opakowaniu stworzonym do recyklingu/wtórnego przetwarzania

Wszyscy korzystamy z tego, co daje nam Ziemia. To właśnie od nas zależy, czy – dbając o środowisko – pozostawimy po sobie porządek dla następnych pokoleń. Segregując odpady, oszczędzając energię i wodę, chronimy przyrodę przed dewastacją. Wybierając karmy z fabryk zero waste w przyjaznych dla środowiska opakowaniach, przeznaczonych do recyklingu – tak jak Purina ONE® Mini – okazujemy troskę o naszą planetę. A jak karma może wpłynąć na twojego ulubieńca? Wystarczą 3 tygodnie, by różnica w jego zachowaniu i wyglądzie była widoczna. Najpierw powinieneś zaobserwować u niego wysoki poziom energii i witalności. Po drugim tygodniu należy szukać pozytywnego wpływu Purina ONE® Mini na układ trawienny czworonoga. Po kolejnych 7 dniach będzie można zauważyć, że sierść psiaka jest lśniąca, skóra gładka, a oczy błyszczące.

* Pim Martens, Bingtao Su, Samantha Deblomme, The Ecological Paw Print of Companion Dogs and Cats, BioScience, Volume 69, Issue 6, June 2019, Pages 467–474

Kliknij!
Czy pies może jeść surowe mięso?

** https://www.purina.pl/co-purina-robi-w-celu-ochrony-srodowiska