Dzięki profesjonalnym szkoleniom pies nie tylko uczy się podstawowych komend i posłuszeństwa, ale również i właściciel lepiej poznaje swojego pupila. Odpowiedni trening pod okiem zaufanego psiego szkoleniowca to czas, w którym zarówno człowiek, jak i pies uczą się od siebie wzajemnie i zacieśniają swoje więzi. Aby jednak takie szkolenie było faktycznie skuteczne, powinno być przeprowadzane pod okiem doświadczonego trenera. Ile kosztuje szkolenie psa i czy jest to duży wydatek?

Szkolenie psa – cena za silne więzi

ile kosztuje szkolenie psa - cena

To, jaka jest cena szkolenia psa, zależne jest od wielu czynników. Po pierwsze, im większe miasto, tym ceny są wyższe. Po drugie, ogromne znaczenie ma doświadczenie trenera. Trening u nauczyciela z dużym stażem i wieloma sukcesami to zwykle większy koszt. Szkolenie psa jest jednak wówczas często dostosowane do twoich potrzeb. Dodatkowo płacisz też za wiedzę specjalisty.

Zdarza się, że również trenerzy decydują się na indywidualne szkolenie psów. Cennik w tym wypadku również jest bardzo elastyczny i ciężko mówić o jednej, konkretnej kwocie. W takich sytuacjach najczęściej będziesz mieć do czynienia z behawiorystą. Współpracuje z trudniejszymi psami, które wymagają specjalnego podejścia.

Czy koszt szkolenia psa jest wydatkiem, który warto ponieść? Zdecydowanie! Wielu miłośników psów uważa, że świetnie dogaduje się z czworonogami, jednak szybko zmienia zdanie. Po kilku godzinach tresury pod okiem trenera okazuje się, że bardzo często utrwalają oni niepożądane zachowania. Z tego powodu to, ile kosztuje szkolenie psa, jest niewielką ceną za zmianę psich nawyków.

Sprawdź, ile kosztuje szkolenie psa… i dlaczego tyle!

ile kosztuje szkolenie psa - dlaczego

To, ile kosztuje tresura psa, zależy od wieku twojego czworonoga. Zdecydowanie łatwiej nauczyć posłuszeństwa szczeniaka niż dorosłego, przygarniętego psa po przejściach. Byli mieszkańcy schronisk bardzo często wymagają indywidualnego podejścia. Samo szkolenie trwa niekiedy kilkanaście miesięcy. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc osoby z dużym doświadczeniem, która wie, jak poradzić sobie zarówno z lękiem separacyjnym, jak i negatywnymi i utrwalonymi już zachowaniami dorosłych psów.

Ile kosztuje szkolenie psa? Oprócz wspomnianych wyżej czynników duże znaczenie ma także rodzaj szkolenia. Zupełnie inaczej prezentuje się szkolenie psów myśliwskich, które uczy się tropienia, a inaczej kundelka, który ma być przyjacielem rodziny.

Koszt szkolenia psa – kwoty

ile kosztuje szkolenie psa - kwoty

Wiesz już, że na to, ile kosztuje szkolenie psa, składa się wiele czynników. Jeśli interesuje cię standardowe, indywidualne szkolenie psa, cena za godzinne spotkanie z trenerem to ok. 60-90 zł. Cena za pełny kurs może wynosić od 600 do 1000 zł.

Na to, ile kosztuje szkolenie psa, wpływa też region. W dużych miastach zdecydowanie łatwiej znaleźć trenera psów, ale jednocześnie ceny są znacznie wyższe. W mniejszych miejscowościach często kursy zorganizowane odbywają się cyklicznie, gdy zbierze się więcej osób zainteresowanych szkoleniem.

Specjalne szkolenia psów rasowych oferują również właściciele hodowli. Zdarza się, że sami przeprowadzają odpowiedni test behawioralny miotom, które mają na sprzedaż lub polecają spotkanie z konkretnym trenerem. Prowadzą też bardziej wyspecjalizowane kursy, na przykład dotyczące handlingu albo groomingu danej rasy.Bez względu na to, ile kosztuje szkolenie psa, warto wziąć w nim udział. Choć istnieje wiele metod pozwalających na samodzielny trening psa w domu, pewne jego elementy będzie ciężko zrealizować samemu. Dodatkowo, spotkanie ze szkoleniowcem pozwala na zmianę pewnych utartych schematów. To także forma zacieśniania więzi i tworzenia głębokiej przyjaźni pomiędzy właścicielem a czworonogiem. W przypadku dorosłych, przygarniętych psów szkolenie pod okiem doświadczonego behawiorysty może być także sposobem na uniknięcie poważnych problemów, które mogą się pojawić w przyszłości i nie są w żadnym wypadku winą psiego towarzysza.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)