Któż z miłośników ornitologii nie marzy o posiadaniu takiej cudownej papugi, jaką jest ara? Ile kosztuje ten gatunek, patrząc na to, że to nie tylko bardzo inteligentny, ale również niezwykle lojalny i przyjacielski ptak? Swoim właścicielom odwdzięcza się wielką miłością, a przy odrobinie wysiłku także… przedrzeźnianiem. Taka właśnie jest papuga ara. Koszt tego niesamowitego ptaka nie należy do najniższych. Warto go jednak ponieść, by cieszyć się jej przepięknym widokiem! Sprawdź, ile kosztuje papuga ara.

Ile kosztuje papuga ara?

ile kosztuje papuga ara w sklepie
ile kosztuje papuga ara i gdzie można ją kupić? sprawdź najważniejsze informacje 4

O ile w domach spośród ptaków spotyka się głównie papugi domowe, ceny poszczególnych gatunków nie są niskie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że niektóre z papug są zagrożone lub rzadko spotykane. Koszt papużek falistych to często mniej niż 100 zł. A ile kosztuje papuga ara? Tutaj cena może powalić z nóg, bo wynosi około… 10 000 zł!

Ara nie jest powszechnym przedstawicielem ptaków w domach, a jej hodowla jest dość kosztowna, dlatego też i ceny bywają zawrotne. Warto jednak mieć na uwadze, że to zwierzak, który wymagają odpowiedniej socjalizacji z człowiekiem. Na to potrzeba nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale również czasu.

Ara – ile kosztuje w sklepie zoologicznym?

To, ile kosztują papugi ary, zależne jest przede wszystkim od miejsca, w którym dokonasz zakupu. Jeśli w sklepie zoologicznym znajduje się papuga ara, cena to nawet 5 000 zł, czyli połowa tego, co zapłaciłbyś w hodowli. Czy jednak warto? Niekoniecznie. Często w sklepach zoologicznych nieznane jest źródło pochodzenia zwierząt. Może się zatem zdarzyć, że będą one pochodzić z przemytu.

Kolejną kwestią jest odpowiednia socjalizacja, której wymaga ara papuga. Cena na niższym pułapie oznacza, że zwierzęciu nie jest poświęcony czas. Papugi w sklepach zoologicznych często narażone są na ogromny stres. Pracownicy nie mają też czasu na odpowiednią opiekę nad nimi, co nie sprzyja nawiązaniu kontaktu z człowiekiem. Pochodzące z takich miejsc ptaki często są wycofane, a czasem nawet kilka dni po zakupie umierają, bowiem zmiana miejsca jest dla nich kolejnym stresem.

Kliknij!
Katarzynka – popularna papuga hodowlana i jej zwyczaje

Papuga ara – koszt ptaka z hodowli

ile kosztuje papuga ara z hodowli
ile kosztuje papuga ara i gdzie można ją kupić? sprawdź najważniejsze informacje 5

Ile kosztuje ara, gdy zdecydujesz się ją kupić u hodowcy? Tutaj ceny mogą być bardzo wysokie. Jednakże, pochodzące z takich miejsc ptaki bardzo szybko nawiązują więź ze swoim właścicielem. Są nie tylko przyjazne i lojalne, ale również chętnie robią pierwszy krok, by rozpocząć konwersację.

Oczywiście, to, ile kosztuje papuga ara, zależne jest też od konkretnej odmiany. Przeważnie cena nie spada poniżej 7 000 zł. Decydując się na zakup papugi w takim miejscu, otrzymasz także wiele informacji na temat opieki. Uzyskasz też instrukcje odnośnie klatki, jaką powinieneś posiadać, aby ptak czuł się w niej dobrze i swobodnie.

Ważny jest także certyfikat, dzięki któremu masz pewność, że zakupiona przez ciebie ara nie pochodzi z nielegalnego przemytu. Taki proceder przyczynia się do niszczenia naturalnych siedlisk zwierząt, a także degradacji środowiska i wymierania gatunków zagrożonych. Tymczasem ochrona ptaków powinna być na pierwszym miejscu każdego miłośnika zwierząt! Z tego powodu nie należy oszczędzać na tym, ile kosztuje papuga ara, tylko wybrać zakup u hodowcy.Do jednych z najpiękniejszych ptaków należy papuga ara. Cena tego ptaka nie jest najniższa. Gdy wiesz już, ile kosztuje papuga ara, zastanów się, czy to na pewno zwierzak dla ciebie. Choć nie są one trudne w utrzymaniu, należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. Chodzi nie tylko meble, ale również okna. Papuga ara na wolności nie poradzi sobie w warunkach, jakie panują w Polsce.