Kolorowe pióra cieszą oko! Spacerujące po obejściu gęsi to świetna atrakcja turystyczna, dlatego też na nieco bardziej ekstrawaganckie odmiany stawiają przede wszystkim osoby prowadzące agroturystykę. O ile jeszcze do niedawna prym wiodły głównie kury, to również i gęsi mogą poszczycić się wyjątkowo ciekawym upierzeniem, które przyciąga spojrzenia! Ile kosztuje gęś? I od czego zależy jej cena? Sprawdź!

Ile kosztuje gęś? Cena zależna od gatunku!

ile kosztuje gęś
ile kosztuje gęś? cena gęsi z hodowli 5

Młode gęsi, znane z krajobrazu polskiej wsi, nie są drogie. Za taką gęś cena wynosi już około 10 zł za sztukę, a na targach rolniczych bywa jeszcze niższa. Nieco inaczej prezentują się koszty nabycia gatunków i odmian egzotycznych, które cieszą się coraz większą popularnością. Jaka jest cena za ptaka w przypadku gęsi ozdobnej? Jeśli marzysz, aby w twojej zagrodzie pojawili się kolorowi przedstawiciele tej rodziny, musisz liczyć się z kosztem rzędu 40-1000 zł za sztukę.

ile kosztuje gęś
ile kosztuje gęś? cena gęsi z hodowli 6

Skąd ta rozbieżność w cenie zwierząt? Dlaczego tyle trzeba zapłacić za gęś? Ile kosztuje gęś tuluska? Gąsiora kupisz za ok. 500 zł. Cena tego drobiu związana jest przede wszystkim z małą popularyzacją gatunku. To właśnie ten aspekt wpływa głównie na cenę drobiu ozdobnego. Im rzadziej spotykany przedstawiciel gęsi, tym cena będzie wyższa.

Cena gęsi ozdobnej – ile kosztuje utrzymanie drobiu?

Nie ma różnicy pomiędzy chowem gęsi ozdobnej a tradycyjnej. To, ile kosztuje gęś, nie wpływa bezpośrednio na wydatki na jej utrzymanie. Każdy z gatunków ma podobne wymagania.

ile kosztuje gęś
ile kosztuje gęś? cena gęsi z hodowli 7

Jeśli już posiadasz gęsi, spokojnie możesz dołączyć do nich także przedstawicieli odmian ozdobnych, które zdecydowanie urozmaicą zagrodę. Różnorodność gatunków na wybiegu na pewno będzie ogromnym walorem turystycznym, ale również i sam dostrzeżesz to niesamowite piękno! Gęsie pióra są znakomitym dodatkiem do domowych dekoracji. Im bardziej egzotyczne – tym lepiej! Weź to pod uwagę, zastanawiając się, ile kosztuje gęś i jak wpisuje się to w twój budżet.