Dzień Zwierząt Laboratoryjnych – kiedy jest?

Dzień Zwierząt Laboratoryjnych przypada na 24 kwietnia. Znany jest też pod nazwą Międzynarodowego Dnia Przeciwko Wiwisekcji. Został ustanowiony w 1979 roku przez brytyjską organizację National Anti-Vivisection Society, która jako pierwsza na świecie zajmowała się walką z eksperymentami na zwierzętach. Dlaczego akurat dzień 24 kwietnia? Są to urodziny byłego prezesa tej angielskiej organizacji – Sir Hugh Dowdinga. 

Dzień Przeciwko Wiwisekcji – jak pomóc?

Eksperymentowanie na zwierzętach przez firmy kosmetyczne jest na szczęście coraz rzadsze. Ogromny wpływ mają tu wybory konsumenckie. Postaraj się więc rozeznać wśród marek i kupuj produkty tylko od tych, które nie stosują wiwisekcji. 

Walcz z wiwisekcją nie tylko w Dzień Zwierząt Laboratoryjnych!

Warto też bardziej zaangażować się w ten sprawę. Nie tylko w Dzień Zwierząt Laboratoryjnych wspieraj organizacje walczące z praktyką wiwisekcji, angażuj się w głośne kampanie, pisz listy lub maile do firm i polityków. Możesz też zorganizować lokalną zbiórkę pieniędzy lub akcję szerzącą świadomość społeczną. Najważniejsze, by nie pozostawać obojętnym i biernym konsumentem. Jeśli ludzie będą aktywnie działać, szybciej zakończą się te okrutne praktyki.

Zobacz też:
Kocie oczy – co mogą nam przekazać?