Każdy opiekun musi wiedzieć, czego nie powinien jeść pies. To pozwala zapobiec problemom zdrowotnym, w tym również zatruciom, które mogłyby zagrozić życiu czworonoga. Sprawdź, czy pies może jeść bób czy może warzywo to znajduje się na liście zakazanych produktów.

Czy pies może jeść bób?

Bób często znajduje się na liście tego, czego nie mogą jeść psy. Na pewno nie jest to produkt wskazany w diecie, zwłaszcza w dużych ilościach. Nigdy nie podawaj psu surowego bobu ani nawet tego ugotowanego al dente. Jest ciężkostrawny i wzdymający, dlatego może powodować problemy gastryczne. Znacznie upośledza również wchłanianie białek oraz jodu. To może prowadzić do problemów zdrowotnych, również związanych z pracą tarczycy, zwłaszcza gdy bób podawany jest w dużej dawce.

Czy pies może jeść bób, skoro surowy jest dla niego tak niewskazany? Długo gotowany, wręcz rozpadający się bób, podany w niewielkiej ilości i bez skóry, nie jest toksyczny dla psa. Ma niski indeks glikemiczny, dlatego nie winduje poziomu glukozy we krwi. Zapewnia poczucie sytości i stanowi źródło pierwiastków śladowych. Nadal jednak bób dla psa może być wzdymający, a także alergizujący, jak wszystkie rośliny z rodziny fasolowatych.

Jakie warzywa mogą jeść psy?

Wiesz już, czy pies może jeść bób – jakie warzywa w takim razie są wskazane dla psa? Jedne bardziej niż inne wpływają pozytywnie na zdrowie czworonoga, dostarczając mu witamin i wyróżniając się lekkostrawnością. Jakie warzywa mogą jeść psy? Są to:

  • marchewka;
  • pietruszka;
  • seler;
  • burak;
  • słodka papryka.

Wiedza o tym, czy pies może jeść bób i w jakiej formie jest on dopuszczalny, pozwoli ci uchronić pupila przed bolesnymi dolegliwościami. Świeży, smaczny bób dla psa jest dostępny głównie w okresie wakacyjnym. Jako że nie jest specjalnie polecany dla czworonogów, warto zainwestować raczej w inne warzywa jako uzupełnienie diety.