Pies jest mięsożercą względnym, co oznacza, że w dużej mierze składniki odżywcze czerpie z produktów odzwierzęcych. Jak to się wiąże z podawaniem mu twarogu? Czy pies może jeść biały ser, czy może z jakiegoś powodu znajduje się on na liście rzeczy zakazanych? Sprawdź to już teraz, czytając nasz tekst!

Czy pies może jeść biały ser?

Generalnie biały ser dla psa nie jest – sam w sobie – w żaden sposób szkodliwy, jednak, z jego spożyciem mogą wiązać się różne zagrożenia. Oznacza to, że:

  • dawka laktozy może zaszkodzić zwierzętom, które cierpią na nietolerancję tego składnika;
  • sam twaróg może wywołać alergię z uwagi na zawartość białka mleka.

Poza tym, odpowiedź na pytanie, czy pies może jeść biały ser jest jedna – jak najbardziej.

Czy pies może jeść twaróg? 

Właśnie jako twaróg czasem jest określany ser biały z przyprawami. Jeśli mowa o takim produkcie, to zdecydowanie nie należy podawać go psu. Ser biały z przyprawami nie jest wskazany w diecie, choćby z uwagi na obecność soli czy cebuli lub szczypiorku. Jeśli decydujesz się podawać sam ser, to wybierz ewentualnie średnio tłusty. Ten najtłustszy może wywołać biegunkę.
Wiesz już, czy pies może jeść biały ser. Jeśli nie przesadzasz z porcjami i pozyskujesz go dobrego i sprawdzonego źródła, możesz go podawać raz na jakiś czas. W przeciwnym razie lepiej ograniczyć jego spożycie przez psa.