Ślub w plenerze – bryczka lepszym rozwiązaniem niż auto

Coraz więcej par decyduje się na rezygnację ze ślubu kościelnego. Młodzi nie chcą jednak rezygnować z eleganckiej oprawy, która towarzyszy ślubom w kościele. Dlatego pary chętnie wybierają ślub w plenerze. Idealnie w tym celu sprawdzają się eleganckie hotele, plaże, parki bądź szczyty gór. 

Idealnym dopełnieniem ślubu na łonie natury jest przejazd pary młodej do ślubu bryczką. Jest to rozwiązanie nie tylko wyjątkowe i bardzo romantyczne, ale również praktyczne. Wiele miejsc, w których organizuje się śluby, posiada utrudniony dojazd samochodowy. Warto więc zainwestować w przygotowanie usługi jaką jest bryczka na ślub w plenerze

Ślub w plenerze – jakie rodzaje bryczek sprawdzą się najlepiej

Najczęściej wykorzystywanymi do ślubu bryczkami są czterokołowe karoce zaprzężone w dwa konie. Pojazd na ślub w plenerze musi być bez wątpienia bardzo elegancki. Najczęściej spotykane są karoce białe, brązowe lub czarne. Należy także zadbać o wystrój wnętrza bryczki. Powinien być on elegancki i luksusowy. Więcej na temat organizacji wesela znajdziesz w serwisie LovelyWedding.pl!

Bryczka na ślub w plenerze może być otwarta lub zamknięta, w zależności od życzenia pary młodej oraz planowanych warunków pogodowych. 

Jaka rasa koni do bryczki ślubnej?

Wybierając konie do bryczki na ślub w plenerze należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednią rasę, ale również na ułożenie zwierząt oraz ich umaszczenie. Rasa konia determinować będzie oczywiście jego wygląd oraz cechy charakteru. 

Kliknij!
Dieta ketogeniczna dla psa z padaczką

W bryczkach świetnie sprawdzają się takie rasy koni jak konie fryzyjskie, konie śląskie, konie wielkopolskie. 

Konie fryzyjskie są bez wątpienia najbardziej charakterystycznymi i urodziwymi końmi, które można wykorzystać do karocy ślubnej. Charakteryzują się jednolitym, karym umaszczeniem oraz pięknymi długimi grzywami. 

Z kolei konie śląskie, hodowane od lat na ziemiach polskich, mogą posiadać pożądane często przez pary ślubne siwe umaszczenie. 

Wszystkie z wymienionych ras nadają się również do jazdy wierzchem. 

Przygotowanie konia do chodzenia w zaprzęgu ślubnym 

Trening konia do jazdy w zaprzęgu najlepiej jest polecić profesjonaliście. W Polsce popularnym miejscem do trenowania koni jest Stado Ogierów Książ, które specjalizuje się w hodowli koni rasy śląskiej. 

Profesjonalnego trenera znaleźć można również w stadninach prywatnych. Ważne, żeby wybrany przez nas specjalista miał doświadczenie i na co dzień zajmował się zaprzęgami. 

Bryczka na ślub w plenerze – ile kosztuje usługa?

Cena bryczki na ślub w plenerze waha się od ośmiuset zł do ponad dwóch tysięcy złotych. Cena zależna jest od wielu czynników: rodzaju bryczki, jej ogólnego wyglądu i poziomu utrzymania, ilości koni, a także umiejętności osoby powożącej bryczką. 

Cena wynajmu bryczki na ślub w plenerze zależy również od rejonu, w którym oferowana jest usługa. 

Niektórzy z właścicieli bryczek ustalają cenę za wynajęcie pojazdu indywidualnie dla każdego klienta ze względu na dojazd na miejsce ślubu.

Jak reklamować swoją usługę w przypadku bryczki na śluby w plenerze?

Sposobów na reklamę usługi, jaką jest karoca na ślub w plenerze, jest wiele. Do najpopularniejszych należą ogłoszenia w serwisach specjalizujących się w tematyce ślubnej. Aby dobrze zareklamować usługę, należy wykonać dobrej jakości zdjęcia lub filmy posiadanego pojazdu oraz koni. 

W niektórych portalach ślubnych istnieje możliwość dodania oferty za darmo, inne wymagają uiszczenia drobnej opłaty za możliwość reklamy. 

Kliknij!
Behawiorysta – kim jest i jak może pomóc zwierzakowi?

Darmowym sposobem na zareklamowanie bryczki na ślub w plenerze, jest prowadzenie profilu w social mediach. Można publikować na nim nie tylko zdjęcia z konkretnych realizacji usługi i opinie zadowolonych klientów. Publiczność w social mediach z pewnością przyciągną także zdjęcia koni zaprzęgowych. 

Oczywiście najważniejszą metodą reklamy w branży ślubnej jest reklama szeptana. Warto więc dbać o jakość wykonywanej usługi, żeby za każdym razem być polecanym znajomym młodej pary, którzy planują ślub w plenerze. 

Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako forograf.