Ślub w plenerze – bryczka lepszym rozwiązaniem niż auto

Coraz więcej par decyduje się na rezygnację ze ślubu kościelnego. Młodzi nie chcą jednak rezygnować z eleganckiej oprawy, która towarzyszy ślubom w kościele. Dlatego pary chętnie wybierają ślub w plenerze. Idealnie w tym celu sprawdzają się eleganckie hotele, plaże, parki bądź szczyty gór. 

Idealnym dopełnieniem ślubu na łonie natury jest przejazd pary młodej do ślubu bryczką. Jest to rozwiązanie nie tylko wyjątkowe i bardzo romantyczne, ale również praktyczne. Wiele miejsc, w których organizuje się śluby, posiada utrudniony dojazd samochodowy. Warto więc zainwestować w przygotowanie usługi jaką jest bryczka na ślub w plenerze

Ślub w plenerze – jakie rodzaje bryczek sprawdzą się najlepiej

Najczęściej wykorzystywanymi do ślubu bryczkami są czterokołowe karoce zaprzężone w dwa konie. Pojazd na ślub w plenerze musi być bez wątpienia bardzo elegancki. Najczęściej spotykane są karoce białe, brązowe lub czarne. Należy także zadbać o wystrój wnętrza bryczki. Powinien być on elegancki i luksusowy. Więcej na temat organizacji wesela znajdziesz w serwisie LovelyWedding.pl!

Bryczka na ślub w plenerze może być otwarta lub zamknięta, w zależności od życzenia pary młodej oraz planowanych warunków pogodowych. 

Jaka rasa koni do bryczki ślubnej?

Wybierając konie do bryczki na ślub w plenerze należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednią rasę, ale również na ułożenie zwierząt oraz ich umaszczenie. Rasa konia determinować będzie oczywiście jego wygląd oraz cechy charakteru. 

W bryczkach świetnie sprawdzają się takie rasy koni jak konie fryzyjskie, konie śląskie, konie wielkopolskie. 

Konie fryzyjskie są bez wątpienia najbardziej charakterystycznymi i urodziwymi końmi, które można wykorzystać do karocy ślubnej. Charakteryzują się jednolitym, karym umaszczeniem oraz pięknymi długimi grzywami. 

Z kolei konie śląskie, hodowane od lat na ziemiach polskich, mogą posiadać pożądane często przez pary ślubne siwe umaszczenie. 

Wszystkie z wymienionych ras nadają się również do jazdy wierzchem. 

Przygotowanie konia do chodzenia w zaprzęgu ślubnym 

Trening konia do jazdy w zaprzęgu najlepiej jest polecić profesjonaliście. W Polsce popularnym miejscem do trenowania koni jest Stado Ogierów Książ, które specjalizuje się w hodowli koni rasy śląskiej. 

Profesjonalnego trenera znaleźć można również w stadninach prywatnych. Ważne, żeby wybrany przez nas specjalista miał doświadczenie i na co dzień zajmował się zaprzęgami. 

Bryczka na ślub w plenerze – ile kosztuje usługa?

Cena bryczki na ślub w plenerze waha się od ośmiuset zł do ponad dwóch tysięcy złotych. Cena zależna jest od wielu czynników: rodzaju bryczki, jej ogólnego wyglądu i poziomu utrzymania, ilości koni, a także umiejętności osoby powożącej bryczką. 

Cena wynajmu bryczki na ślub w plenerze zależy również od rejonu, w którym oferowana jest usługa. 

Niektórzy z właścicieli bryczek ustalają cenę za wynajęcie pojazdu indywidualnie dla każdego klienta ze względu na dojazd na miejsce ślubu.

Jak reklamować swoją usługę w przypadku bryczki na śluby w plenerze?

Sposobów na reklamę usługi, jaką jest karoca na ślub w plenerze, jest wiele. Do najpopularniejszych należą ogłoszenia w serwisach specjalizujących się w tematyce ślubnej. Aby dobrze zareklamować usługę, należy wykonać dobrej jakości zdjęcia lub filmy posiadanego pojazdu oraz koni. 

W niektórych portalach ślubnych istnieje możliwość dodania oferty za darmo, inne wymagają uiszczenia drobnej opłaty za możliwość reklamy. 

Darmowym sposobem na zareklamowanie bryczki na ślub w plenerze, jest prowadzenie profilu w social mediach. Można publikować na nim nie tylko zdjęcia z konkretnych realizacji usługi i opinie zadowolonych klientów. Publiczność w social mediach z pewnością przyciągną także zdjęcia koni zaprzęgowych. 

Oczywiście najważniejszą metodą reklamy w branży ślubnej jest reklama szeptana. Warto więc dbać o jakość wykonywanej usługi, żeby za każdym razem być polecanym znajomym młodej pary, którzy planują ślub w plenerze. 

Archiwum: czerwiec 2022
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.