Szokujące informacje docierają do nas z województwa pomorskiego. Pewna kobieta postanowiła zabić kocięta. Wsadziła je do reklamówki i wrzuciła do rzeki. Na ratunek zwierzętom rzuciła się kobieta, która spacerowała w okolicy z dzieckiem.

Nowy Dwór Gdański: Kocięta w worku wrzucone do rzeki

Nowy Dwór Gdański, Pomorze. To tutaj miało miejsce szokujące zdarzenie, do którego doszło około godziny 20:30 w minioną niedzielę – informuje pomorska policja. Trzy kocięta w reklamówce wrzuciła do rzeki 67-letnia kobieta. Pisk zwierząt dobiegający z plastikowego worka, który unosił się na wodzie, usłyszała spacerująca w okolicy kobieta i postanowiła błyskawicznie zareagować

Jeszcze wcześniej o sprawie powiadomiły straż pożarną dzieci, które spacerowały deptakiem i usłyszały odgłosy dobywające się z reklamówki unoszącej się na rzece Tuga. Reakcja wspomnianej kobiety była jednak szybsza. Jak relacjonuje policja:

Bez chwili zawahania się ściągnęła sukienkę, po czym wskoczyła do rzeki i wyciągnęła na brzeg reklamówkę.

Trzy kocięta w worku. Jedno z nich nie przeżyło

Niestety, z trzech wrzuconych do worka kociąt jedno nie przeżyło. Pozostałymi zaopiekowała się kobieta, która wyciągnęła worek z rzeki.

Błyskawicznie udało się też zatrzymać sprawczynię zdarzenia, zajęło to policjantom Wydziału Kryminalnego zaledwie kilkanaście minut. 67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego ma odpowiedzieć za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Za ten czyn grozi nawet 5 lat więzienia.

Za: pomorska.policja.gov.pl

Archiwum: sierpień 2021
Photo of author

Adam Buczek