Pomysł na zorganizowanie takiego święta zrodził się w 2004 r., kiedy to Colleen Paige – amerykańska działaczka na rzecz praw zwierząt zaadoptowała właśnie 26 sierpnia psa o imieniu Sheltie.

Międzynarodowy Dzień Psa. Dzisiaj święto naszych pupili

Dzisiaj przypada wyjątkowe święto dotyczące naszych pupili – Międzynarodowy Dzień Psa. Autorzy witryny poświęconej temu wydarzeniu piszą:

„Misją jest uświadamianie społeczeństwu, jak wiele jest psów, które potrzebują ratunku, a także docenienie psów towarzyszących rodzinom oraz tych, które każdego dnia ciężko pracują, by ratować ludzkie życie, zapewniać nam bezpieczeństwo i komfort”.

Nie zapomniano także o o psich stróżach, psach pomagających organom ścigania czy psach-przewodnikach.

Międzynarodowy Dzień Psa. Zwierzaki obchodzą swoje święto dwa razy w roku

Co ciekawe nasi czworonożni przyjaciele obchodzą swoje święto dwa razy w roku. Pierwsze przypada na 1 lipca jako „Przyjaciel Pies”. Termin nie jest przypadkowy, bowiem w okresie wakacyjnym zwierzęta są często porzucane. W związku z tym schroniska organizują akcje zachęcające do adopcji psów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa życzymy wszystkim naszym czworonożnym przyjaciołom wszystkiego dobrego, dużo radości i pełnej miski.

Zobacz też:
Ogromne problemy Przystani Ocalenie. Opiekunowie 500 porzuconych zwierząt proszą o pomoc